Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi

Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi
Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti.

Seyahat endüstrisinin durumu, turizmde müşteri sadakati, konaklama sektöründeki dijitalleşme ve kullanıcı deneyimi, spor turizminin ülke turizmine faydaları gibi konuların konuşulduğu oturumlarda, sektör temsilcileri tecrübelerini katılımcılarla paylaşma fırsatı buldu. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin de “Turizmde Dijital PR ve Destinasyon Pazarlaması” başlıklı oturuma konuşmacı olarak katıldı. Sarp Özkar’ınmoderatörlüğünü yaptığı oturumda Genel Sekreter Şahin Trakya Bölgesi’nde yürütülen destinasyon odaklı projeler hakkında bilgi verdi ve konuşmasının devamında şunları söyledi: “Dönem dönem biz de Trakya Kalkınma Ajansı olarak bloggerlarla ortak çalışmalar yürütüyoruz. Burada önemli olan hedefe uygun kişilerle çalışarak, hedef kitle odaklı kalıcı projeler üretmek. Bölgemizin sahip olduğu tarihi, turistik, kültürel ve doğal değerler doğrultusunda hazırladığımız rotalar var. Mimar Sinan Rotası, Trakya Bağ Rotası, kırsal turizm rotaları gibi. Bu rotaların geliştirilmesi, bölgemizin yerli ve yabancı turistlere hitap edebilecek bir destinasyon olması için ciddi çalışmalar yürütüyor Ajansımız. Rota çalışmalarımızı belirli bir aşamaya getirdikten sonra turizm profesyonelleri, gazeteciler, bloggerlar ve tur acentelerine bu rotaları anlatıyoruz, kendilerinin bu rotaları deneyimlemeleri sağlıyoruz.  Sosyal medya ve diğer mecralarda bu rotaların tanıtımlarını yapıyoruz. Dijitalde yer almazsak tam anlamıyla tanıtım faaliyetlerimizi gerçekleştiremiyoruz. Bunun bilincinde bir kurum olarak dijital mecralarda yer almaya, bölgemizin değerlerini ve oluşturduğumuz rotaları tanıtmaya özen gösteriyoruz.”

Etkinlikte bir stant açan Trakya Kalkınma Ajansı turizm profesyonelleri ile Trakya Bölgesi özelinde hazırlanan tematik rotaları tanıtma fırsatı buldu. TRAKYAKA tarafından oluşturulan “Mimar Sinan Rotası”, “Trakya Bağ Rotası” ve kırsal turizme yönelik olarak yapılan çalışmalar turizm firmalarının ilgisini çekti.

DİĞER BAŞLIKLAR

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de BaşladıTrakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya HazırTrakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan EttiTrakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için Trakya, Türkiye Teknoloji Buluşmalarına Ev Sahipliği YaptıTOBB, EticaretSEM ve Türk Ekonomi Bankası iş ortaklığı, Turkcell ana sponsorluğu ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da YapıldıTrakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı